Mjesec našeg filma (2. tjedan)

Mjesec našeg filma (2. tjedan)

FILMOVI SU BESPLATNI!

Slonić ide u vrtić + Šegrt Hlapić

PET. 23. 05.

17:00

Opširnije o filmovima:

Slonić ide u vrtić

Dva miša pripremaju slona za vrtić.

   Milan Trenc (1962) diplomirao je filmsku režiju na ADU. Od 1982. redovito objavljuje stripove, a od 1991. ilustracije u vodećim američkim časopisima i dnevnim novinama. Za svoje ilustracije dobio je prestižne nagrade. Godine 1993. piše i ilustrira knjigu za djecu The Night at the Museum po kojoj je snimljen istoimeni holivudski film. Predaje filmsku režiju na Odsjeku za animaciju i nove medije u Zagrebu, radi animirane filmove te piše i ilustrira knjige.

Žanr: Animirani kratkometražni
Režija: Milan Trenc
Animacija: Milan Trenc, Davor Vrcelj
Scenarij: Milan Trenc
Trajanje: 8 minuta

Šegrt Hlapić

   Djeca iz velikog gradskog dvorišta odlučila su suditi mačku Brnji, jer je pojeo kanarinca. Poslije sudskog procesa, porota je Brnju osudila na dva dana strogog zatvora u kanarinčevoj krletci.

Žanr: Obiteljski, avantura
Režija: Silvije Petranović
Uloge: Mile Biljanović, Ena Lulić, Goran Navojec, Hristina Popović, Milan Pleština, Livio Badurina, Mustafa Nadarević, Bojan Navojec, Nikola Kojo, Ivo Gregurević, Špiro Guberina, Damir Lončar, Danko Ljuština, Daria Lorenci Flatz, Marija Kohn
Scenarij: Silvije Petranović
Trajanje: 1 sat 42 minuta

Medo Trapavko + Dnevnik Pauline P.

SUB. 24. 05.

17:00

Opširnije o filmovima:

Medo Trapavko

   Trapavko je zaigrani medvjedić koji se ne pridržava šumskih pravila, a ne izvršava ni svoje obveze. Jednoga dana spasi pčelicu u nevolji i stekne prijateljicu koja će mu promijeniti život.

Žanr: Animirani kratkometražni
Režija: Tomislav Gregl
Animacija: Dario Kukić
Scenarij: Ivo Balenović
Trajanje: 8:30 minuta

Dnevnik Pauline P.

   Ovo je priča o Paulini P., snažnoj, emotivnoj i duhovitoj protagonistici ovoga filma i svojega života, gdje unutar školske godine pratimo njezine avanture u razredu i kod kuće te sve probleme koje ona uspješno savladava. Film se temelji na Paulininom dnevniku, a ona iz kritičke perspektive i uz komične situacije, govori o svojim problemima u prijateljstvu, ljubavi i obitelji. Sama radnja filma smještena je u stvarni svijet, s pokojim dodirom „čarolije“.

Žanr: Obiteljski, komedija
Režija: Neven Hitrec
Uloge: Katja Matković, Borko Perić, Judita Franković Brdar, Igor Kovač, Aria Dunda, Ramona Ivanda, Jakov Švarc, Tom Rushaidat, Darin Pavišić, Ksenija Marinković, Vinko Kraljević, Dražen Kuhn
Scenarij: Dora Delbianco
Trajanje: 1 sat 35 minuta

Skip to content